WZPN 2004 – UKS Orlik Poznań 2:0 OTPS Winogrady

W sobotę, 5. listopada zakończyliśmy zmagania ligowe w rundzie jesiennej. Naszym przeciwnikiem był zespół OTPS Winogrady I Poznań.
Przez całe spotkanie (rozgrywane przy sztucznym oświetleniu) padał deszcz, co nie przeszkodziło obu drużynom w stworzeniu ciekawego widowiska.

W pierwszej części meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Goście próbowali zagrozić nam głównie ze stałych fragmentów gry, ale bardzo pewnie interweniowali nasi obrońcy i bramkarz.

Po zmianie stron udało nam się osiągnąć nieznaczną przewagę optyczną, jednak nadal nie miało to przełożenia na dogodne okazje bramkowe.

Pierwszy gol padł w 37. minucie meczu. Rzut rożny z prawej strony boiska wykonywał Marcel Stelmaszyk. Do dokładnie dośrodkowanej piłki dobiegł Bartek Otocki, który bez przyjęcia uderzył prawą nogą w kierunku bramki gości. Odbitą przez bramkarza z Winograd futbolówkę najszybciej opanował Oliwier Siebert i pewnym strzałem wyprowadził Orlik na prowadzenie.

Zdobyty gol dodał nam więcej pewności w grze, bowiem w kolejnych minutach uzyskaliśmy jeszcze bardziej wyraźną przewagę. Goście tylko raz poważnie zagrozili naszej bramce, jednak silny strzał z dystansu znakomicie obronił Dominik Pietrzak, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasy gry przeprowadziliśmy najładniejszą akcję meczu. Maciej Pietrzak zagrał do swojego brata Michała, który doskonałym prostopadłym podaniem otworzył Bartkowi Otockiemu drogę do bramki rywali. „Otek” w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i pewnym strzałem ustalił wynik meczu.

Wygrywamy trudny mecz, rewanżując się tym samym drużynie z Winograd za porażkę w piątej serii gier. Kończymy rundę jesienną w dobrych nastrojach i na pozycji samodzielnego lidera naszej grupy.

UKS Orlik Poznań – OTPS Winogrady I Poznań 2:0 (0:0)

bramki: Oliwier Siebert 37’, Bartosz Otocki 56’

Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl