Sezon 2019/2020…

Chociaż okres wakacyjny w pełni, w naszym klubie zapadają ostatnio bardzo ważne decyzje, mające na celu dalszy rozwój UKS Orlik Poznań. Od wielu miesięcy zarząd dążył do polepszenia warunków szkoleniowych oraz stworzenia ścieżki rozwoju każdemu dziecku przywdziewającemu bordowo-czarno-białe barwy. Ze względu na niewystarczającą bazę sportową na terenie Rataj, podejmowano rozmowy z różnymi podmiotami, które dysponują lepszą infrastrukturą oraz posiadają drużynę seniorską, do której niebawem mogliby trafiać wychowankowie naszego klubu. Po kilku tygodniach bardzo intensywnych działań, podjęto ścisłą współpracę z TS Polonia Poznań – jednym z najstarszych klubów sportowych w mieście. Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie sytuacja Polonii była bardzo trudna. Prawie stuletni klub chylił się ku upadkowi i nie miał przed sobą realnej perspektywy dalszego funkcjonowania. Po wielu spotkaniach i wspólnych działaniach podjęto decyzję o powołaniu nowego stowarzyszenia pod nazwą Klub Sportowy Polonia Poznań, który został zarejestrowany w Urzędzie Miasta Poznania i zgłoszony do struktur PZPN. Uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków TS Polonia, została podjęta decyzja o wydzieleniu sekcji męskiej i zbyciu jej na rzecz KS Polonia Poznań. Decyzją zarządów UKS Orlik Poznań i KS Polonia Poznań, podpisana została umowa o współpracy pomiędzy klubami, na której skorzystać mają oba kluby, a co za tym idzie, również nasi wychowankowie. Uczniowski Klub Sportowy Orlik nadal prowadzić będzie szkolenie przy Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu na dotychczasowych warunkach, ale z zastrzeżeniem, że po zakończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej drużyna juniora młodszego będzie występować pod szyldem KS Polonia Poznań.

Chcielibyśmy również poinformować, że po wielu latach zarządzania Uczniowskim Klubem Sportowym Orlik Poznań z funkcji prezesa zrezygnował założyciel klubu pan Marcin Korbik, który od 1 września pełnić będzie w Orliku rolę dyrektora sportowego. Warto wspomnieć, że twórca klubu  nadal będzie czuwał nad rozwojem UKS-u i wyznaczał strategię jego funkcjonowania na najbliższe lata. Jednocześnie informujemy, że pan Marcin Korbik został prezesem, a pan Marcin Łopusiński skarbnikiem KS Polonia Poznań. Swoje wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu naszym klubem będą starali się wykorzystać przy odbudowie pozycji Polonii Poznań na piłkarskiej mapie miasta.

Pierwszym krokiem po podpisaniu umowy między klubami, było przekazanie drużyny rocznika 2004 do struktur KS Polonia Poznań. Funkcję trenera nadal pełnić tam będzie pan Marcin Łopusiński, który będzie również asystentem trenera Andrzeja Ostańskiego w seniorskim zespole występującym w klasie A.  Dzięki temu w niedalekiej przyszłości możliwe będzie stopniowe wprowadzanie młodych wychowanków Orlika do piłki seniorskiej.

Liczymy, że na tej współpracy skorzystają obie strony, a w Poznaniu powstanie silny ośrodek piłkarski zbudowany na solidnych podstawach – mądrej organizacji i wysokiej jakości pracy.

Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl