Polibuda Kids Cup 2007, 12.02.2017.

Chłopcy rocznika 2007 na sportowo zakończyli tegoroczne ferie zimowe. 12 lutego wzięli udział w Turnieju Polibuda Kids Cup. Pełni wiary i głodni sportowej rywalizacji na rozgrywki stawili się : Borowicz Kuba, Gołyźniak Staś, Hellwing Alan, Koralewski Staś, Korbanek Hubert, Kozera Tomek, Maciaszek Jakub, Mazurek Nikodem i Pluciński Marek.

Pomału tradycją tego Turnieju staje się fakt, że nasza drużyna trafia do „grupy śmierci”. W tej edycji trafiliśmy na drużyny : Wielkopolska Komorniki (zwycięzcy Turnieju), Zjednoczeni Kaczory i AP Calcio Wągrowiec.

Jasno określone przez sztab trenerski cele turnieju, czyli realizacja wyuczonych elementów techniczno- taktycznych oraz rozruch po przerwie zimowej miały dać trenerom obraz poziomu umiejętności każdego z zawodników. To z kolei stworzyło bazę do dalszej pracy nad kształtowaniem nabytych umiejętności.

Mimo bojowych nastrojów nasi chłopcy długo nie mogli sobie poradzić z odpowiednim wejściem w rytm meczowy. Dwutygodniowa przerwa w treningach przełożyła się na porażki w meczach fazy grupowej. Inaczej już było w pozostałych meczach. Piękne bramki zdobyte przez Tomka Kozerę, Alana Hellwinga (2) i Kubę Maciaszyka dały nam zwycięstwa nad silnym rywalem- Avią Kamionki i AKF Łokietek. Ostatecznie zajęliśmy w Turnieju 9 miejsce.

Ta edycja rozgrywek przyniosła jeszcze jedną bezcenną wartość dla naszych chłopców: umiejętność budowania relacji z przeciwnikiem. Ogromne wsparcie jakim obdarzali się piłkarze drużyny AP Calcio Wągrowiec i Orlik Poznań było rzadko spotykanym elementem takich turniejów. Być może fantastyczna atmosfera, jaką zbudowały obie drużyny w duchu fair play,  zaowocuje w przyszłości „przyjaźnią klubową” 🙂 Zawodnikom i rodzicom klubu Akademia Piłkarska Calcio Wągrowiec dziękujemy i gratulujemy wysokiego 2 miejsca w turnieju.


Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl