Orlik E1: UKS Orlik Poznań 5:2 Avia Kamionki

Dnia 22.04 w sobotę rozegraliśmy kolejne spotkanie Ligi WZPN.
Tym razem gościliśmy Avię Kamionki. Rywal dobrze nam znany z poprzedniej rundy, z którym przegraliśmy na wyjeździe by u siebie odnieść zwycięstwo zapewniając sobie awans do grupy mistrzowskiej.

Od samego początku chcieliśmy narzucić swój styl gry. Udało się to bardzo szybko strzelając bramkę. Kapitalne podanie Kacpra Łakomego wykończył sprytnym strzałem Hubert Kornobis. Kontrolowaliśmy przebieg meczu. Goście ograniczali się do dalekich wybić piłek z własnego sektora obrony. Niestety jedno z takich wybić zakończyło się do nas bardzo boleśnie, zamieszanie przed polem karnym sprowokowało nas do faulu. Zawodnik gości uderzył silnie z rzutu wolnego i był remis 1:1.

Stracona bramka podziałała na piłkarzy Orlika mobilizująco. Zespół wychodził spod prób zakładania pressingu przez rywala, stwarzał tym samym przewagę liczebną w środkowym sektorze. W kilku takich sytuacjach zabrakło jednak decyzji o podaniu piłki do lepiej ustawionego kolegi. Jedna z takich akcji skończyła się bramką dla gości. Zespół Avii wyszedł z kontrą strzelając bramkę na 1:2.

Kilka roszad w składzie spowodowało agresywniejsze podejście do rywala i nieustające sytuacje strzeleckie, które niestety nie chciały zamienić się na bramki. Brak szczęścia oraz dobra postawa bramkarza nie podłamały naszych „Orłów”, którzy dążyli do zdobycia wyrównania w pierwszej połowie meczu. Udało się to po zamieszaniu w polu karnym, w odpowiednim miejscu odnalazł się nasz kapitan Patryk „Pazdan” Krakowski, który oddał strzał ustalający wynik pierwszej połowy 2:2.

Na drugą połowę chłopcy wyszli w dobrych nastrojach, pewni swoich umiejętności. Od początku narzucamy swój styl gry. Konstruujemy akcje od tyłu. Po jednym przechwycie piłki, prostopadłe podanie od Kacpra „Kapiego” Łakomego w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystuje „Pazdan” – 3:2. Kwestią czasu były kolejne bramki. Zespół coraz lepiej się rozumiał, tworzył drużynę, kontrolował mecz. Do rzutu wolnego podszedł Szymon Grześkowiak, którego wraz z Rafałem Zinkowskim brakowało w poprzednich meczach. Bardzo sprytnym strzałem pokonał bramkarza i Orlik wyszedł na prowadzenie 4:2.

Nasi zawodnicy chcieli więcej, odważne ataki i jeszcze większe zaangażowanie zostało nagrodzone znakomitą bramką Dawida Saka, który silnym uderzeniem z dystansu nie pozostawił szans bramkarzowi rywali i było już 5:2. Do końca meczu było jeszcze kilka sytuacji strzeleckich. Po raz kolejny pewnym punktem w naszym zespole był Marcin Maleszka. Zespół pokazał umiejętności, które niewątpliwie ma !

Cieszy zwycięstwo, które nie będzie ostatnim. Podbudowani, zmotywowani czekamy na kolejny mecz, który już za tydzień  29.04. na os. Lecha z Mieszkiem Gniezno. Warto dodać, iż rywal jak do tej pory w 3 spotkaniach nie stracił punktów! Zapowiada się ciekawe spotkanie!

UKS Orlik Poznań – Avia Kamionki 5:2 (2:2)
bramki: Hubert Kornobis, Patryk Krakowski, Kacper Łakomy, Szymon Grześkowiak, Dawid Sak