Orlik E1: UKS Orlik Poznań 1:3 Kotwica Kórnik

W dniu 1 kwietnia rozpoczęliśmy zmagania ligowe o mistrzostwo 3 ligi okręgowej w kategorii Orlik E1.  Naszym pierwszym przeciwnikiem była Kotwica Kórnik. W ten słoneczny i bardzo przyjemny dzień chcieliśmy dobrze rozpocząć ligę.

Początek pierwszej połowy bardzo wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji strzeleckich jednak pewnie po obu stronach boiska spisywali się bramkarze. W 5 minucie po przechwycie piłki dobrą decyzję o strzale podjął Piotr Ochmański, który zdobył bramkę wyprowadzającą nas na prowadzenie. Kotwica podrażniona stratą bramki szybko chciała się zrewanżować, jednak bardzo dobrze spisywał się między słupkami Marcin Maleszka.

Końcówka pierwszej połowy bardzo nerwowa w naszym wykonaniu, dużo niedokładności, brak koncentracji w fazie bronienia co kończy się bramką samobójczą. W bocznym sektorze zawodnik Kotwicy dał radę dośrodkować mimo podwojenia krycia, niefortunne wybicie w światło bramki kończy się dla nas stratą „do szatni”.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od kilku sytuacji strzeleckich pod jedną jak i pod drugą bramką. Dobrze grająca drużyna Kotwicy wykorzystywała coraz częściej nasze błędy w ustawieniu i dochodziła do groźniejszych okazji. W 36 minucie po strzale z dystansu Kotwica obejmuje prowadzenie. Oślepiony przez słońce bramkarz niestety wypuszcza piłkę z rąk i jest 1:2.

Po stracie kolejnej bramki, nie udało nam się podnieść. Konsekwentnie grająca Kotwica dochodzi do kolejnych sytuacji strzeleckich. Finalnie strzela kolejną, tym razem nasz bramkarz jest bez szans. Pewny, mocny strzał ląduje w siatce. Dużo czasu zostało do końca meczu, Orlik stwarzał sobie sytuacje jednak z minuty na minuty zmęczenie narastało i pojawiały się niedokładności, który nie pozwalały nam strzelić bramki kontaktowej. Pod koniec meczu zaczynamy grać zbyt indywidualnie, popełniamy kolejne błędy, które mogą być konsekwencją bramek, jednak ratuje nas bramkarz.

Przegrywamy mecz na inauguracje ligi. Podnosimy się i liczymy na dobre spotkanie już w kolejną sobotę. Przeciwnik bardzo silny, który pierwszy swój mecz wygrał z Avią Kamionki.

UKS Orlik Poznań 1:3 Kotwica Kórnik