Orlik E1: Orlik Poznań 6:4 Lider Swarzędz

Dnia 10.06 rozegraliśmy ostatni mecz w sezonie 2016/2017. Tym razem na własnym boisku podejmowaliśmy Lidera ze Swarzędza. Drużyna w optymalnym składzie, wolna od kontuzji,
w pełni zmotywowana, aby dobrze zakończyć sezon.

Koniec sezonu… dobrej rundy, pełnej emocji, lepszych i słabszych momentów. Zakończyliśmy rozgrywki ligowe w grupie mistrzowskiej na 3 miejscu pokonując Lidera Swarzędz 6:4.

Początek spotkania to wysokie podejście gości, którzy nie pozwalali na swobodne otwarcie gry. Dostosowanie charakteru prowadzenia gry do przeciwnika, zmusiło gospodarzy do gry „na ciosy” czego nasza drużyna nie lubi.. Pierwsza połowa bardzo otwarta, dużo bramek dla obu zespołów.

Wynik spotkania otworzył Hubert Kornobis po ładnej akcji rozegranej ze swoim imiennikiem Hubertem Foremskim. Kilka minut później indywidualną akcją popisał się Kacper Łakomy i było już 2:0. Lider nie rezygnował i zaczął atakować, strzelając bramkę kontaktową. Niespełna minutę później Bruno Jankowski popisuje się znakomitym minięciem przeciwnika, następnie w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem sprytnym strzałem zdobywa bramkę. Goście grając bardzo ofensywnie doprowadzają do remisu 3:3. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 5:3 dla gospodarzy. Bramki zdobyli jeszcze Bruno oraz Dawid Sak.

Druga połowa to kontrola meczu przez zawodników Orlika, cierpliwe budowanie gry szukając sytuacji strzeleckich, a takich było wiele jednak zabrakło szczęścia i spokoju przy wykończeniu akcji. Sprytne rozegranie autu przez Dawida i Bruno przynosi bramkę tego drugiego na 6:3 . Goście zdołali strzelić jeszcze bramkę na 6:4. Chłopcy pokazali się z dobrej strony na koniec rundy.

Sezon zakończymy turniejami we Wronkach oraz Przechlewie.
Wielkie podziękowania należą się rodzicom za odpowiednie zachowanie w trakcie spotkań oraz gorący doping, który niósł chłopców do fantastycznych akcji.