Orlik E1: Mieszko I Gniezno 5:2 Orlik Poznań

Piękna czerwcowa sobota, temperatura w okolicach 20’C.
Udaliśmy się na boisko lidera naszej grupy, do Gniezna. Pokrzepieni dobrym wynikiem w poprzedniej kolejce, byliśmy przygotowani na prawdziwą walkę.

Mecz rozpoczął się znakomicie. Zespół od początku skoncentrowany , zaskoczył gospodarzy, szybkim rozgrywaniem piłki i już w pierwszej minucie było 0:1 . Chwilę później było 0:2. Gospodarze przez pierwsze 15 minut skupili się tylko na wybijaniu piłki.

Tempo meczu było bardzo wysokie, a poziom sportowy prezentowany przez naszych chłopców miło się oglądało. Pod koniec pierwszej połowy Mieszko złapał kontakt strzelając z dystansu na 1:2. Przełamanie gospodarzy okazało się tylko preludium do lawiny jaka miała na nas „spaść”. Pojawiła się nerwowość w naszej grze i ostatecznie pierwsza połowa kończy się rezultatem 3:2 dla gospodarzy.

Druga połowa zaczyna się odmiennie niż pierwsza. gospodarze wykorzystują swoją szansę strzelając na 4:2. Konsekwentna gra zawodników Orlika prowadzi do kilku dogodnych sytuacji strzeleckich, w których brakuje nam szczęścia. Warto pochwalić chłopców za zaangażowanie, które było cechą wiodącą w naszym zespole. Ostatecznie przegrywamy 5:2.

Wynik daleki od oczekiwań, jednak sama gra oraz zachowania nad którymi pracują chłopcy godna pochwały. Dziękujemy za gorący doping, który zgotowali rodzice prezentując wzorową postawę.

Mieszko Gniezno – Orlik Poznań –  5:2 (3:2)

Orlik wystąpił w składzie:

Za tydzień ostatni mecz w lidze, rozgrywki zakończymy meczem z Liderem Swarzędz w Poznaniu.