Orlik E1: Avia Kamionki 2:8 Orlik Poznań

Dnia 27.05 rozegraliśmy ligowe spotkanie w Kamionkach.
Avia to rywal, który wielokrotnie sprawiał nam problemy, tym razem było podobnie. Początek meczu przespany przez chłopców z Orlika i już w 8 minucie Avia prowadziła 2:0.

Gospodarze nastawili się na obronę chcąc szukać szybkich akcji po przejęciu piłki. Orlik budował cierpliwie akcje, jednak słaba skuteczność nie dawała bramek. Piłka trafiała wprost w bramkarza, bądź obok bramki. Po indywidualnej akcji Piotra Ochmańskiego udaje się złapać kontakt z przeciwnikiem. Chłopcy chcąc szybko odrobić straty zaczęli grać szybciej, odważniej atakując gospodarzy. W pierwszej połowie udaje się wyrównać po strzale Kacpra Łakomego.

Niezadowalający wynik po pierwszej połowie Orlik chciał zamienić zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy.  Zmotywowani i zaangażowani chłopcy zaczynają grać jeszcze szybciej, wychodzić odważniej do przeciwnika, zachowując koncentracje przy sytuacjach strzeleckich. Już na początku wychodzimy na prowadzenie w tym meczu. Gospodarze opadają z sił, wdają się w dyskusje z sędzią, kolegami. Orlik wykorzystuje kolejne sytuacje po pięknych akcjach strzelamy kolejne bramki, a co ważne nie tracąc żadnej. Avia próbuje sporadycznie wyprowadzać ataki, które szybko detronizujemy grając dobrze w defensywie.

Ostatecznie wygrywamy 8:2 ciesząc się z drugiej połowy, w której chłopcy pokazali się z dobrej strony.

Już 3 czerwca udamy się na mecz do Gniezna. Mieszko jest zdecydowanym liderem w tabeli i pewnie idzie po awans do II ligi.