Olimp Poznań 1:5 UKS Orlik Poznań, 29.10.2016 – liga WZPN

W sobotnie przedpołudnie na boisku na os. Rusa w Poznaniu odbył się derbowy mecz ligowy pomiędzy Olimpem i Orlikiem Poznań. Stawką spotkania była pozycja lidera grupy 2. rozgrywek o mistrzostwo III ligi w klasie Młodzik D1.
Silnie wiejący wiatr znacząco wpłynął na obraz gry.

W pierwszej połowie to gospodarze mieli wyraźną przewagę, grając długimi podaniami i wysokim pressingiem. My natomiast nie potrafiliśmy przytrzymać piłki, popełnialiśmy proste błędy i nie mieliśmy pomysłu na rozbijanie ataków rywala. W 8. minucie Wiktor Cierżniak wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gospodarzy, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił zbyt lekko.
Trzy minuty później Olimp wyszedł na prowadzenie – Dawid Budziak zagrał piłkę wprost pod nogi napastnika gospodarzy, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Po stracie gola nadał graliśmy słabo, co wykorzystywali zawodnicy Olimpu, kreując kolejne dobre sytuacje strzeleckie. Po jednej z nich uratował nas słupek. My odpowiedzieliśmy tylko raz, ale skutecznie – po ładnej akcji Bartka Otockiego i Marcela Stelmaszyka, dogodnej okazji nie zmarnował Wojtek Rumak, który strzałem bez przyjęcia doprowadził do wyrównania.

Pierwsza część spotkania kończy się remisem. W przerwie motywujemy się, analizujemy błędy i skoncentrowani wychodzimy na drugą połowę.

Tym razem silnie wiejący wiatr jest naszym sprzymierzeńcem, drużyna Olimpu natomiast kompletnie nie ma pomysłu na grę. Długie piłki zagrywane przez obrońców w pierwszej części meczu nie stanowią już żadnego zagrożenia. My gramy bardzo dobrze taktycznie, długo utrzymujemy się przy piłce, dominujemy w środkowej strefie boiska i uzyskujemy bardzo wyraźną przewagę.
W 39. minucie wychodzimy na prowadzenie, a drugiego gola w tym meczu strzela Wojtek Rumak.Zdobyta bramka daje nam jeszcze więcej pewności i po kolejnych 180 sekundach wygrywamy już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny w drugiej połowie Marcel Stelmaszyk, który technicznym uderzeniem w długi róg nie dał żadnych szans bramkarzowi Olimpu.

Gospodarze nie mieli po przerwie żadnego pomysłu na rozbijanie naszych ataków, tym razem to my bezustannie nękamy obrońców i bramkarza Olimpu. Nasza gra wysokim pressingiem przynosi koleje bramkowe efekty – najpierw w 57. minucie Marcel Stelmaszyk pewnie wykorzystuje rzut karny podyktowany za faul na Wiktorze Cierżniaku, a minutę później Wiktor ustala wynik meczu pokonując bramkarza gospodarzy w pojedynku sam na sam.

Wygrywamy bardzo ważny mecz, dzięki czemu umacniamy się na pozycji lidera naszej grupy !!!

Szkoda tylko, że sympatycy i zawodnicy Olimpu nie potrafili godnie przyjąć porażki, wyzywając sędziego i prowokując naszych zawodników.

Olimp Poznań – UKS Orlik Poznań 1:5 (1:1)
bramki dla Orlika: Wojciech Rumak (18′, 39′), Marcel Stelmaszyk (42′, 57′ k.), Wiktor Cierżniak 58′