Młodzik D1: Warta II Poznań 4:0 UKS Orlik Poznań

18. kwietnia, we wtorkowe popołudnie, na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Gdańskiej w Poznaniu, rozegraliśmy kolejny mecz ligowy. Choć było to nasze trzecie spotkanie na wiosnę, dzisiejszy mecz z Wartą II Poznań był rozgrywany awansem z 4. serii gier.


Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze bardzo wyraźnie dominowali na boisku, momentami osiągając przygniatającą przewagę. Co rusz stwarzali sobie doskonałe okazje do otworzenia wyniku, jednak nie mogli postawić przysłowiowej „kropki nad i” przy wykończeniu. My niestety w żaden sposób nie umieliśmy odnaleźć się na boisku – popełnialiśmy banalnie proste błędy, przede wszystkim w ustawieniu. Choć gol dla „Zielonych” praktycznie „wisiał w powietrzu”, to dopiero dzięki naszej nonszalancji gospodarze wyszli na prowadzenie.


W 18. minucie wykonywaliśmy wznowienie od bramki. Dominik Pietrzak podał do Dawida Budziaka, który odegrał z powrotem naszemu bramkarzowi. Zrobił to jednak zbyt lekko, co wykorzystał napastnik Warty i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.


Stracony gol niestety nie podziałał na nas mobilizująco, bowiem nadal to gospodarze byli zespołem atakującym. Lewoskrzydłowy Warty robił naszym zawodnikom istną „karuzelę”, stwarzając swoim partnerom kolejne, doskonałe okazje do podwyższenia wyniku, jednak (na nasze szczęście) nie potrafili oni zachować właściwej koncentracji przy finalizacji.


Pierwsze trzydzieści minut kończy się zatem w pełni zasłużonym, choć absolutnie zbyt niskim prowadzeniem Warty.
Drugą część meczu zaczęliśmy najgorzej, jak tylko się da. To my rozpoczynaliśmy grę od środka, jednak bardzo szybko straciliśmy piłkę, co wykorzystali rywale i 15 sekund (!!!) po wznowieniu podwyższyli na 2:0.
Niestety, mecz po zmianie stron miał jednakowy przebieg, co przed przerwą – gospodarze długimi momentami nie schodzili z naszej połowy boiska. Stwarzali sobie doskonałe szanse, jednak seryjnie je marnowali.


My odpowiedzieliśmy jedną stuprocentową okazją – Marcel Stelmaszyk wygrał z bramkarzem Warty pojedynek „jeden na jeden”, ale strzelił zbyt lekko i nadbiegający obrońca zdołał wybić futbolówkę.
W 42. minucie było już 3:0. Tym razem nie potrafiliśmy zażegnać niebezpieczeństwa po rzucie różnym i zawodnik „Zielonych” z bliska dopełnił tylko formalności. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu Warciarze ustalili wynik meczu – jeden z rywali wykończył sytuację „sam na sam” z Dominikiem, po wcześniejszym wykorzystaniu naszego błędnego ustawienia w linii obronnej.


Przegrywamy w pełni zasłużenie ze zdecydowanie najlepszym zespołem, z jakim w tym sezonie mieliśmy okazję się zmierzyć, co nie może tłumaczyć naszej bardzo słabej gry.


Wartą II Poznań – UKS Orlik Poznań 4:0 (1:0)
bramki:
1:0 (18′)
2:0 (31′)
3:0 (42′)
4:0 (53′)

Orlik wystąpił w składzie :
Dominik PietrzakMaciej Pietrzak, Jakub Mikołajczyk, Dawid Budziak, Jakub ZdzinickiWiktor Cierżniak, Marcel StelmaszykWojciech Rumak, Mikołaj Szymkowiak
Na zmiany wchodzili :
Antoni Rumak, Filip Kokociński, Oliwier Siebert, Adrian Czerwiński

Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl