Młodzik D1: Błękitni Wronki 0:1 UKS Orlik Poznań

9. kwietnia, w niedzielne przedpołudnie, na doskonale przygotowanym boisku w Popowie rozegraliśmy drugi mecz ligowy w rundzie wiosennej. Naszym przeciwnikiem była drużyna Błękitnych Wronki.


Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego dążyli do zepchnięcia nas do defensywy, grając wysokim pressingiem. My z kolei staraliśmy się przeciwstawić dobrą organizacją gry obronnej i szukaliśmy swoich szans w kontratakach.
W przeciwieństwie do meczu w Rakoniewicach, dziś nie popełnialiśmy prostych błędów, graliśmy bardzo mądrze taktycznie, a w nielicznych dogodnych sytuacjach bramkowych dla rywali pewnie bronił Dominik Pietrzak.


My w pierwszej połowie mieliśmy dwie okazje do otworzenia wyniku – najpierw strzał Mikołaja Szymkowiaka odbił bramkarz Błękitnych, a po kilku minutach Wiktor Cierżniak minimalnie chybił, kończąc swoją indywidualną akcję po wcześniejszym wygraniu pojedynku jeden na jeden z dwoma rywalami.
Pierwsza część meczu kończy się bezbramkowym remisem. W przerwie motywujemy się, uważnie słuchamy wskazówek trenera i pełni wiary w zwycięstwo wychodzimy na drugą połowę.


Obraz gry po zmianie stron nie uległ zmianie – mecz jest wyrównany, gra toczona w wysokim tempie, a zawodnicy obu drużyn walczą o każdą piłkę. Gospodarze nadal jednak nie potrafią znaleźć sposobu na pokonanie Dominika, my natomiast coraz śmielej poczynamy sobie w akcjach ofensywnych. Przemyślane, składne i szybkie akcje bocznymi sektorami boiska przyniosły nam kilka rzutów różnych, po których byliśmy bliscy objęcia prowadzenia. Błękitni również stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry, jednak ani razu nie daliśmy się zaskoczyć.


Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyszliśmy na prowadzenie. Wiktor Cierżniak podał do Wojtka Rumaka, który bardzo przytomnie przeniósł akcję na lewą stronę boiska i oddał piłkę nadbiegającemu Kubie Zdzinickiemu. „Zdzichu” bez zastanowienia uderzył lewą nogą w kierunku dalszego słupka i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.


Strzelona bramka dodała nam jeszcze więcej pewności. Drużyna Błękitnych nie miała nic do stracenia i zaczęła angażować się w swoje akcje ofensywne jeszcze większą ilością graczy, narażając się tym samym na nasze kontry. Dwukrotnie byliśmy bliscy podwyższenia prowadzenia, jednak na posterunku był bramkarz rywali.
Minutę przed końcem meczu swoją ostatnią szansę na wyrównanie mieli gracze z Wronek, jednak na wysokości zadania stanęli nasi obrońcy.


Wygrywamy z trudnym przeciwnikiem po bardzo dobrym meczu w naszym wykonaniu, dzięki czemu po dwóch seriach spotkań mamy komplet punktów.
Przed nami krótka przerwa świąteczna i już 18. kwietnia na boisku przy ul. Gdańskiej zmierzymy się w pojedynku derbowym z Wartą II Poznań.


Błękitni Wronki – UKS Orlik Poznań 0:1 (0:0)
bramka: Jakub Zdzinicki, asysta Wojciech Rumak (51′)

Orlik wystąpił w składzie:
Dominik PietrzakMaciej Pietrzak, Jakub Mikołajczyk,  Dawid BudziakJakub ZdzinickiWiktor Cierżniak, Marcel StelmaszykWojciech Rumak, Filip Kokociński
Na zmiany wchodzili:
Antoni Rumak, Oliwier Siebert, Mikołaj Szymkowiak, Łukasz Broś

Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl