Mistrzostwa Szkół Podstawowych rocznika 2007/2008 Miasta Poznania w SP34

W dniach 5, 6 oraz 12 marca zespół UKS Orlik Poznań rozgrywał Mistrzostwa Szkół Podstawowych miasta Poznania w kategorii klas I oraz II.

Pierwszego dnia turnieju rozegraliśmy cztery mecze, które po początkowych porażkach z zespołami reprezentującymi SP 51 nabierały coraz większego tempa, aby w ostatnim meczu tego dnia zwyciężyć z zespołem z SP 19.

Drugiego dnia przyszło nam w pierwszym meczu rywalizować z SP 27, które prezentując szybki i ofensywny futbol opierając się na zawodnikach trenujących na co dzień w Poznaniaku Poznań oraz Lechu Poznań zwyciężyli z nami wysoko. Widać było jednak znaczną poprawę w aktywności naszego zespołu i poprawę jakości gry. Przyniosło to efekt w każdym z trzech kolejnych, zwycięskich meczach z SP 1, SP 19 I oraz SP 6.

Tydzień później, 12 marca w sobotę zostały Nam do rozegrania spotkania z trudnymi rywalami: SP 51 II, gospodarzami SP 34, które mimo chęci i dużej aktywności zakończyły się porażkami. Ogrom potu i sił pozostawiony w tych dwóch spotkania objawił się w ostatnim meczu z SP 1 z Lubonia, który również przegraliśmy.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła 8 miejsce na 12 drużyn, co jest wynikiem zadowalającym, biorąc pod uwagę fakt, że ilość punktów jest taka sama, co zespół z 6-tego miejsca. Zawodnicy robią postępy z każdym kolejnym meczem, które są zauważalne zarówno przez trenerów innych drużyn, jak i rodziców.

Na koniec każdego dnia turniejowego rozgrywany był konkurs rzutów karnych. W dniu 6.03. na wyróżnienie zasłużył nasz zawodnik, Kuba Borowicz, który okazał się najlepszym bramkarzem, broniąc wiele rzutów karnych oraz wygrywając ostatecznie pojedynek z najlepszym strzelcem.

Zawodnicy reprezentujący nasz zespół w tym turnieju:

1. Bartosz Iwańskinajlepszy strzelec zespołu na tym turnieju
2. Tobiasz Syposz
3. Mateusz Biskup
4. Jakub Maciaszek
5. Jakub Borowicz
6. Tymon Cybulski
7. Tomasz Kozera
8. Nikodem Mazurek
9. Igor Hellmann
10. Marek Pluciński
11. Alan Hellwing
12. Jan Wojtkowiak
13. Jakub Socha

Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl