AP Błękitni Owińska II 2:3 UKS Orlik Poznań !!!

W rozegranym dziś meczu mistrzowskim, pokonaliśmy na wyjeździe Błękitnych II Owińska 3:2 (1:1).

Spotkanie rozpoczęliśmy ospale i bez dostatecznej koncentracji, co szybko wykorzystali rywale. W 4. minucie meczu w zamieszaniu po rzucie rożnym popełniliśmy prosty błąd, wystawiając piłkę wprost pod nogi zawodnika Błękitnych, który bez zastanowienia uderzył w długi róg dając swojej drużynie prowadzenie.

Stracona bramka podziałała na nas mobilizująco, bowiem od tego momentu zaczęliśmy przejmować inicjatywę i uzyskaliśmy wyraźną przewagę. Kilkukrotnie zagroziliśmy naszym przeciwnikom, których dwukrotnie uratowała poprzeczka.

Trzy minuty przed przerwą doprowadziliśmy do wyrównania. Wojtek Rumak przejął zbyt krótkie podanie bramkarza Błękitnych i w pojedynku sam na sam pewnie umieścił piłkę w bramce.
Po zmianie stron nadal przeważaliśmy i dążyliśmy do jak najszybszego zdobycia kolejnej bramki, co udało się w 37. minucie. Marcel Stelmaszyk zagrał prostopadłe podanie do Kuby Zdzinickiego, który płaskim strzałem dał nam drugą bramkę.

Niestety, po objęciu prowadzenia oddaliśmy nieco inicjatywę gospodarzom. W 48. minucie popełniliśmy błąd, który nasi rywale wykorzystali i doprowadzili do remisu. Na stratę bramki zareagowaliśmy jednak bardzo pozytywnie, dążąc do szybkiego zdobycia trzeciego gola. Na pięć minut przed końcem mieliśmy bardzo dobrą sytuację, jednak bramkarz Błękitnych obronił groźny strzał Wojtka Rumaka i dobitkę Macieja Pietrzaka.
W 58. minucie zdobyliśmy zwycięską bramkę. Z rzutu rożnego z prawej strony dośrodkował Marcel Stelmaszyk, a Kuba Zdzinicki precyzyjnym uderzeniem głową pokonał bramkarza z Owińsk.
Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Błękitni mieli jeszcze swoją okazję, jednak niebezpieczeństwo zażegnał pewnym wyjściem z bramki Jasiu Ławrynowicz.

Błękitni II Owińska – UKS Orlik Poznań 2:3 (1:1)