8.10.2016 – AKF Poznań 1:2 UKS Orlik Poznań

W dniu 8. października zainaugurowaliśmy rundę rewanżową w naszej grupie rozgrywkowej. Przeciwnikiem był zespół AKF Poznań, z którym zmierzyliśmy się na boisku przy ul. Harcerskiej.

Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo nerwowo, co szybko wykorzystali nasi rywale i już w 4. minucie objęli prowadzenie. Stracona bramka nie podziałała jednak na nas od razu mobilizująco, bowiem gospodarze jeszcze kilkukrotnie stworzyli sobie dobre okazje strzeleckie. W miarę upływu czasu zaczęliśmy w końcu nabierać większej pewności w naszych poczynaniach i gra się wyrównała. W 16. minucie przeprowadziliśmy składną akcję prawą stroną boiska i po wymienieniu kilku podań dogodnej sytuacji do wyrównania nie zmarnował Michał Pietrzak, który przytomnym uderzeniem w długi róg bramki pokonał bramkarza rywali. Wyrównujący gol nieco „podciął skrzydła” gospodarzom, choć jeszcze przed przerwą mieli oni swoje okazje do zmiany wyniku.


Pięć minut przed gwizdkiem na przerwę wyszliśmy na prowadzenie. Dominik Pietrzak zagrał długie podanie do Oliwiera Sieberta, który wygrał walkę o piłkę z obrońcą gospodarzy i w pojedynku sam na sam z bramkarzem dał naszej drużynie drugiego gola.


Po zmianie stron zagraliśmy odważniej, gra była wyrównana, choć sytuacji strzeleckich obie drużyny stworzyły sobie mniej, niż w pierwszej części meczu. Żadnej ze stron nie udało się jednak zdobyć gola.


Wygrywamy mecz na trudnym terenie (boisko wielokrotnie nie pomagało obu drużynom w płynnej grze) z mądrze grającym i wymagającym rywalem. Nasza gra (zwłaszcza w pierwszej połowie) miała sporo mankamentów, nad którymi cały czas musimy pracować.


W przyszłą niedzielę zmierzymy się na wyjeździe z zespołem Polonii Poznań !!!

Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl