Orlik Cup 2017

Dnia 10 czerwca, w sobotni poranek wszystkie oczy kibiców Orlika były zwrócone na boisko osiedlowe, gdzie w ramach Dni Osiedla, odbywał się turniej Orlik Cup dla rocznika 2009.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom drużyn występujących w rozgrywkach. Na osiedlu Orła Białego zjawiły się drużyny: Akademii Reissa – Baranowo, UKS Śrem, Kotwica Kórnik oraz MKS Przemysław Poznań. Gospodarze wystawili dwie drużyny. System rozgrywek to jedna grupa i rywalizacja każdy z każdym.

Na rozpoczęcie turnieju zmierzyły się ze sobą dwie drużyny gospodarzy. Wynik meczu 5-0 dla Orlika I. Dalsza rywalizacja toczyła się, aż do godziny 14.00. Ostatecznie po rozegraniu przez wszystkie zespoły 5 spotkań, zwycięzcą turnieju okazała się nasza drużyna UKS Orlik I. Organizatorzy utwierdzili się w przekonaniu, że warto zapraszać zespoły które opierają swoje szkolenie, na tym etapie, na grach 1 na 1 oraz skupiają się na umiejętnościach indywidualnych zawodników. Turniej dostarczył mnóstwo dryblingów, zwodów, sztuczek technicznych, które cieszyły oko kibiców oraz trenerów. Na podium turnieju odpowiednio na pierwszym miejscu uplasował się UKS Orlik Poznań, na drugim Kotwica Kórnik, na trzecim Akademia Reissa – Baranowo.