Orlik E1: Orlik Poznań 6:3 Poznańska 13

Dnia 20.05 rozegraliśmy kolejny mecz w rundzie rewanżowej w lidze WZPN. Tym razem rywalem była Poznańska 13. Przeciwnik, z którym w pierwszej rundzie nieznacznie ulegliśmy na wyjeździe 2:1. Zespół o podobnym stylu gry, który chce i potrafi grać w piłkę nożną.

Kibicie, którzy przybyli w licznym gronie od początku meczu mogli oglądać bardzo dobre widowisko. Mecz rozpoczął się od świetnego uderzenia zawodnika drużyny gości i było 0:1. Zły początek, był preludium świetnego końca tego dnia. Orlik podrażniony szybko straconą bramką bardzo mądrze konstruował akcję i chciał odrobić straty. Udało się to po rzucie wolnym, który wykonał Szymon Grześkowiak.

Obie drużyny bardzo cierpliwie budowały akcję ofensywne, było to spowodowane bardzo dobrą organizacją gry w defensywie. Sprytem po bramce na 1:1 pokazał się Kajetan Janów, który wprowadzając piłkę z autu w bocznym sektorze oddał strzał w samo okienko bramki rywali. Zawodnikom z Poznańskiej 13 udało się wyrównać jeszcze w pierwszej połowie, zawodnik gości minął 3 naszych zawodników i oddał celny, mierzony strzał przy którym bramkarz nie miał szans.

Pierwsza połowa to bardzo wysokie tempo meczu, bramki i pokaz indywidualnych umiejętności.

Druga połowa meczu rozpoczęła się tym razem bardzo szczęśliwie dla chłopców z Orlika Poznań. Błąd podczas przyjęcia piłki od własnego zawodnika popełnia bramkarz i piłka wtacza się do bramki. Kilka minut później znakomicie dysponowany w dzisiejszym meczu Bruno Jankowski po dobrym przyjęciu, oddaje bardzo celny strzał w okienko bramki. Chłopcy uskrzydleni golami grają bardzo konsekwentnie i mądrze w obronie. Goście szybko odpowiadają na naszą bramkę strzelając gola na 4:3.

Rywale mocno naciskają jednak dobrze zorganizowana defensywa nie pozwala rozpędzić się napastnikom gości. Znakomitą okazję do strzelenia bramki miał Hubert Kornobis, jednak bramkarz zachował się bardzo dobrze broniąc strzał, a następnie dobitkę. W doliczonym czasie gry Orlik pieczętuje zwycięstwo, a dokładniej Kacper Łakomy, który zdobywa dwie bramki ustalając wynik meczu 6:3.

Chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie, mecz na wysokim poziomie z jednej jak i z drugiej strony. Gratulacje dla chłopców jak i zawodników z Poznańskiej 13, którzy stworzyli bardzo dobre widowisko.

W następnym meczu rywalem będzie Avia Kamionki, z którą zagramy na wyjeździe.