Orlik E1: Poznańska 13 2:1 UKS Orlik Poznań

Dnia 8 kwietnia rozegraliśmy kolejny mecz ligowy.
Tym razem graliśmy na boisku SP 13, przy alei Armii Poznań 15. Po porażce w pierwszy meczu ligowym z Kotwicą Kórnik, nasze ambicje i oczekiwania były bardzo wysokie.

Mecz od samego początku przyjemnie się oglądało. Obie drużyny bardzo dobrze zorganizowane, zarówno w grze defensywnej oraz ofensywnej. Zespół gospodarzy dobrze prowadził grę, utrzymywał się przy piłce. Był to scenariusz, którego się spodziewaliśmy i byliśmy na to przygotowani. Szczelnie broniliśmy dostępu do własnej bramki. Zarówno pod jedną bramką jak i pod drugą były sytuacje strzeleckie, jednak w obu zespołach znakomicie spisywali się bramkarze.

W pierwszej połowie straciliśmy bramkę bo bardzo dobrej akcji zespołu gospodarzy, którzy stworzyli przewagę w bocznym sektorze i zawodnik wyszedł sama na sam z Marcinem Maleszką, któremu nie dał szans do obrony strzału. Nie podłamała nas ta sytuacja i Orlik wziął się pracy, a wynikiem były sytuacje stworzone pod bramką gospodarzy. Pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 1:0.

Na drugą połowę wyszliśmy odważniej, wysokim pressingiem, który sprawiał kłopoty drużynie SP 13. Byliśmy blisko rywali, graliśmy agresywnie przez co stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Wysokie podejście do rywali niestety skończyło się dla nas stratą drugiej bramki. Odbiór piłki, próba rozegrania, błąd i gospodarz strzela bramkę na 2:0.

Cieszy postawa zespołu, który mimo takiego rezultatu nadal chciał grać i gonić rywala. Udało się to zrobić 7 minut przed końcowym gwizdkiem. Bramkę kontaktową zdobył Jakub Sikora. Orlik zmotywowany i wierzący w swoje siły chciał zdobyć kolejną bramkę. Była ku temu sytuacja, w której Hubert Kornobis strzelił obok bramki. Konsekwentna gra w obronie pozwoliła gospodarzą „dowieźć” wynik do końca Niestety w drugiej połowie kontuzji nabawił się Kajetan Janów oraz Daniel Komisarek. Życzymy zdrowia i szybkiego powrotu na boiska !

Poznańska 13 – UKS Orlik Poznań 2:1 (1:0)
bramka: Jakub Sikora (43′)
Kolejnym rywalem będzie już po świętach Avia Kamionki, z którą mierzyliśmy się w poprzedniej rundzie.