Młodzik D1: Sokół Rakoniewice 1:2 UKS Orlik Poznań

W dniu 1. kwietnia rozpoczęliśmy zmagania ligowe w grupie mistrzowskiej rozgrywek o mistrzostwo 3 ligi w klasie Młodzik D1. Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Sokoła Rakoniewice, z którą dotychczas nigdy się nie spotkaliśmy.

Początek meczu to bardzo słaba gra w naszym wykonaniu, nie tylko nie potrafiliśmy zagrozić bramce gospodarzy, ale również mieliśmy spore problemy, żeby dłużej utrzymać się przy piłce. Nie realizowaliśmy przedmeczowych założeń i popelnialiśmy masę bardzo prostych błędów technicznych. Po jednym z nich zespół Sokoła wyszedł na prowadzenie już w 11. minucie gry – Dominik Pietrzak stracił piłkę przed swoim polem karnym i napastnik gospodarzy tylko dopełnił formalności, kierując futbolówkę do pustej bramki.

Stracony gol niestety nie podziałał na nas mobiluzująco, bowiem nadal nasza gra była bardzo daleka od tego, co założyliśmy sobie przed meczem. Na domiar złego, minutę przed końcem pierwszej części gry, Michał Pietrzak wyleciał z boiska z czerwoną kartką za bezmyślne kopnięcie rywala bez piłki.

Przerwa w szatni była czasem na pozbieranie się mentalne, pobudkę i poukładanie gry na drugą połowę, którą przyszło mam grać w osłabieniu.

Po zmianie stron zespół Sokoła nie potrafił nas zdominować (mimo przewagi liczebnej), my natomiast zaczęliśmy pomału łapać właściwy rytm meczu. Zaczęliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce i stwarzać coraz groźniejsze sytuacje.

W 37. minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Prostopadłe podanie Wiktora Cierżniaka wykorzystał Mikołaj Szymkowiak i po ładnej indywidualnej akcji umieścił piłkę w bramce.
Do końca spotkania pozostało sporo czasu, więc dążyliśmy do zdobycia kolejnego gola, co udało się nam w 48. minucie. Marcel Stelmaszyk wykorzystał błąd obrońcy z Rakoniewic i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem ustalił wynik meczu.

Wygrywamy po słabej grze, choć na pewno cieszy fakt, że pomimo gry w osłabieniu i gonieniu wyniku, zdołaliśmy rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść. I to właśnie przywiezione z Rakoniewic trzy punkty są chyba jedynym pozytywnym aspektem inauguracji rundy wiosennej w naszym wykonaniu.

Sokół Rakoniewice – UKS Orlik Poznań 1:2 (1:0)
bramki:
1:0 (11′)
1:1 Mikołaj Szymkowiak, asysta Wiktor Cierżniak (37′)
1:2 Marcel Stelmaszyk, bez asysty (48′)
czerwona kartka: Michał Pietrzak (29′)

Orlik wystąpił w składzie :
Dominik PietrzakMaciej Pietrzak, Jakub Mikołajczyk, Dawid Budziak, Antoni RumakWiktor Cierżniak, Marcel StelmaszykMikołaj Szymkowiak, Filip Kokociński
Na zmiany wchodzili:
Jan Ławrynowicz, Łukasz Broś, Michał Pietrzak, Oliwier Siebert

Szukaj
Partnerzy
Uczniowski Klub Sportowy Orlik Poznań
os. Orła Białego 120
61-251 Poznań


phoen731 640 155
mailm.truszynski@orlikpoznan.pl