24.09.2016 – Orlik Poznań – Clescevia Kleszczewo

Kolejnym naszym przeciwnikiem był zespół Clescevii Kleszczewo. Mecz niestety z powodu choroby opuszcza nasz bramkarz Marcin Maleszka.

Nasi chłopcy ciężko pracowali w tygodniu co przyniosło efekty od samego początku meczu. Posiadanie piłki oraz umiejętności indywidualne wyraźnie były po naszej stronie. Początek meczu kolejny raz narzucamy swój styl gry, jednak tracimy bramkę. Bramki dla nas były kwestią czasu, gdyż sytuacji mamy mnóstwo. Bramkarz gości spisywał się znakomicie w początkowej fazie meczu. Udało się wyrównać po kilku minutach. Cierpliwe budowanie akcji, zmiany tempa gry,wciąganie rywala na własną połowę skutkowało strzeleniem jeszcze trzech bramek w pierwszej połowie. 4:1 do przerwy.

Druga połowa to wyraźny pressing rywali, z którego znakomicie wychodzimy. Zawodnicy środka boiska kreują sytuacje. Skrzydłowi znakomicie uzupełniają co daje znowu mnóstwo sytuacji strzeleckich. Gości stać na jeszcze jedną bramkę. Ostatecznie mecz wygrywamy 6:2.

Chłopcy nabierają pewności siebie i coraz lepiej rozumieją się na boisku. Efektem tego jest lepsza organizacja gry. Kolejny mecz rozegramy na wyjeździe z Avią Kamionki. Rywal jak do tej pory zanotował 3 zwycięstwa i 1 porażkę.