18.09.2016 – Kłos Zaniemyśl 5:6 Orlik Poznań

Dnia 19.09 godz. 11:00 rozegrany został kolejny oficjalny mecz ligi WZPN chłopców z rocznika 2006.
Aura nie dopisała, jednak to nie przeszkodziło naszym chłopcom w rozegraniu meczu, jak się okazało zwycięskiego. Od samego początku chłopcy chcieli narzucić swój styl gry, co przełożyło się na dużą liczbę sytuacji strzeleckich. W początkowej fazie meczu jednak brakowało skuteczności. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 12 minuty, kiedy to rzut karny broni bramkarz gospodarzy, jednak jesteśmy czujni na przedpolu i piłkę odbitą dobija nasz kapitan i mamy 0:1. Gospodarze szybko odpowiadają bramką i mamy 1:1. Chłopcy grają konsekwentnie, nie zaważając na stratę bramki. Strzelają drugą, trzecią, czwartą bramkę i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:4.
Schodzimy do szatni z uśmiechami.
Drugą połowa to wyraźne ataki gospodarzy którzy chcą gonić wynik. Udaje im się to po rzucie karnym. Nie można pominąć tego, że nasz bramkarz Marcin Maleszka obronił go, jednak sędzia postanowił powtórzyć karnego argumentując złe ustawienie naszego bramkarza. Drugi strzał Marcin znakomicie wyczuł, mimo tego nie udało się zablokować. Po bramce na 2:4 tym razem Orlik odpowiada szybko i strzela na 5:2. Mecz się zaostrza, sytuacji jest mnóstwo. Gospodarze strzelają kolejne bramki i wynik pod koniec meczu 4:5. Widać drużynę, która wspiera się i pamięta o zasadach jakie mamy nakreślone. Strzelamy bramkę na 6:4.. do końca meczu kilka minut.. Znakomicie w bramce spisuje się nasz bramkarz. Gospodarze strzelają piątą bramkę.. 2,1.. minuta do ostatniego gwizdka. Mądrze gramy daleko od swojej bramki, utrzymujemy się przy piłce.. Gospodarze wyprowadzają nieudaną kontrę, po której sędzia gwiżdże ostatni raz.. Zwycięstwo !! Orlik ma kolejne 3 pkt.. Orlik udowadnia, że ma drużynę, ma chłopców, którzy sobie pomagają, walczą do końca. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego !!