17.09.2016 – Orlik Poznań 8:1 Błękitni II Owińska !!!

W rozegranym dziś meczu 3. kolejki rozgrywek w kategorii Młodzik D1,
pokonaliśmy drużynę Błękitnych II Owińska 8:1.

Od początku spotkania byliśmy zespołem przeważającym, co przełożyło się na stwarzane przez nas sytuacje bramkowe. Pierwsze trzy gole zdobył Bartek Otocki, który z dużą łatwością wygrywał pojedynki „1 na 1” w środku pola i był prawdziwym utrapieniem dla defensywy rywala. Po dobrej i mądrej grze całego zespołu do przerwy prowadziliśmy 6:0, a kolejne bramki zdobyli Wiktor Cierżniak (pierwszą po wygraniu pojedynku biegowego z obrońcą i uderzeniu w długi róg, drugą natomiast wykorzystując błąd bramkarza z Owińsk) oraz Marcel Stelmaszyk przytomnym uderzeniem spoza pola karnego.

Druga część meczu miała podobny przebieg do pierwszej, z tą różnicą, że sytuacji bramkowych stworzyliśmy sobie mniej. Wykorzystaliśmy dwie (bramki Mikołaja Szymkowiaka i Filipa Kokocińskiego), Błękitni odpowiedzieli natomiast golem bezpośrednio z rzutu wolnego w ostatniej minucie spotkania. Wynik meczu jak najbardziej zadowalający, ale przede wszystkim cieszymy się, że był on dzisiaj efektem gry. Dużo składnych akcji, wygrywanie większości pojedynków „1 na 1” oraz mądra i konsekwentna gra w obronie pozwoliły nam na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.